14.4.2019 Kitee RN

tuomari/judge Tuula Savolainen

ROP/BOB Goldfellow Wildflower

VSP/BOS Goldwater Make My day

urokset/dogs

PU/BD 1 sert/cac Goldwater Make My Day

PU/BD 2 Goldfellow Sweet Leaf

PU/BD 3 res sert/cac Goldfellow Silky Desert

PU/BD 4 Real Fantastic I´m A Handsome Boy

nartut/bitches

PN/BB 1 Goldfellow Wildflower

PN/BB 2 sert/cac Let Me Love You Brdske Zlato

PN/BB 3 Goldfellow Starflower4

PN/BB 4 res sert/cac Goldfelölow Lovechild

 

14.4.2019 Vaasa KV

Tuomari/judge Henric Fryckstrand

ROP/BOB Clearing Pond´s Kep In Touch

VSP/BOS Finngreen Spring Sunday Bear

urokset/dogs

PU/BD 1 sert/cac Finngreen Spring Sunday Bear

PU/BD 2 cacib Clearing Pond´s Ice Man

PU/BD 3 Daily Rays Charming Star

PU/BD 4 res cacib Vofcit´s Showstopper

res sert/cac Vofcit´s Del Rey

nartut/bitches

PN/BB 1 cacib Clearing Pond´s Keep In Touch

PN/BB 2 sert/cac Clearing Pond´s Number One

PN/BB 3 res sert/cac res cacibMellan Cindarella

PN/BB 4 Riverside Fellow´s Happy Feeling

6.4.2019 Mäntyharju RN

tuomari/judge  Maija Lehtonen

ROP/BOB Majik For Your Eyes Only

VSP/BOS  Goldfellow Silky Whisper

urokset/dogs

PU/BD 1 Majik For Your Eyes Only

PU/BD 2 Thanks Again Charlie Brown

PU/BD 3 ?

PU/BD 4 sert/cac Sunnyfield´s I´m Going To Be Magic

nartut/bitches

PN/BB 1 sert/cac Goldfellow Silky Whisper

PN/BB 2 res sert/cac Ronsana´s Dancing On The Ice

PN/BB 3 Kultakorvan Chocolate Fantasy

PN/BB 4 Goldfellow Starflower

30.3.2019 Lahti KV

tuomari/judge Jari Partanen

ROP/BOB Clearing Pond´s Iceman     RYP 3

VSP/BOS Goldfellow Silky Whisper

urokset/dogs

PU/BD 1 Clearing Pond´s Iceman

PU/BD 2 sert/cac res Cacib Majik For Your Eyes Only

PU/BD 3 Dewmist Rain Of Miracles

PU/BD 4 Daily Rays Charming Star     ROP vet

nartut/bitches

PN/BB 1 sert/cac Cacib  Goldfellow Silky Whisper

PN/BB 2 res cacib Goldenrush Evening Star

PN/BB 3 Sunny Delight´s Say It Clear

PN/BB 4 Greenhill´s Call Me Darling

23.3.2019 Turku KV

tuomari/judge Jessie Borregaard Jensen

ROP/BOB Dewmist Diligenza

VSP/BOS Clearing Pond´s Hot N Cold

urokset/dogs

PU/BD 1 cacib Clearing Pond´s Hot n Cold

PU/BD 2 res cacib Clearing Pond´s Knight Rider

PU/BD 3 Daily Rays Charming Star

PU/BD 4 Goldencoat Full Force

nartut/bitches

PN/BB 1 cacib sert/cacDewmist Diligenza

PN/BB 2 res cacib Clearing Pond´s Golden Touch

PN/BB 3 Joystep´s Crispy Cookie

PN/BB 4 Greenhill´s Call Me Darling

res sert/cac Can´t Get Enough V:D: Beerse Hoeve

17.3.2019 Korpilahti RN

tuomari/judge Helin Tenson

ROP/BOB Riverside Fellows High Shining Star

VSP/BOS Clearing Pond´s James Dean

urokset/dogs

PU/BD 1 Clearing Pond´s James Dean

PU/BD 2 Unique Golden Armani

PU/BD 3 sert/cac Clearing Pond´s James Hetfield

PU/BD 4 Ronsanas Dancing With Iceman

nartut/bitches

PN/BB 1 sert/cac Riverside Fellows High Shining Star

PN/BB 2 Gladtail Written In Stars

PN/BB 3 res sert/cac Real Fantastic I´m Lovely

PN/BB 4 Gladtail Who´s That Girl

3.3.2019 Joensuu Nord

tuomari/judge

ROP/BOB Thanks Again Charlie Brown    RYP 3

VSP/BOS Benton Bit Of Gossip

urokset/dogs

PU/BD 1 Nord sert/cac Thanks Again Charlie Brown

PU/BD 2 res Nord sert/cac Zampanzar Sweet Seconds

PU/BD 3 Goldfellow Sweet Leaf

PU/BD Golden Marleen Elliot Ness

nartut/bitches

PN/BB 1 sert/cac, Nord sert/cac Benton Bit Of Gossip

PN/BB 2 res sert/cac, res Nord sert/cac Let Me Love You Brdske Zlato

PN/BB 3 Goldensmile Xtra Candy

PN/BB 4 Goldfellow Sunshine

2.3.2019 Kouvola RN

tuomari/judge Juta Haranen

ROP/BOB Sequins Studpoker

VSP/BOS Greenhil´s Call Me Darling

urokset/dogs

PU/BD 1 sert/cac Sequins Studpoker

PU/BD 2 res sert/cac Greenhill´s Wild Angel

PN/BB 3 Kuiskauksen Thunder Boy

PU/BD 4 Dance Tango With Prima Santolina

nartut/bitches

PN/BB 1 Greenhill´s Call Me Darling  BIS 2 vet

PN/BB 2 sert/cac Creamy Whispers Heart Of Star

2.3.2019 Joensuu KV

tuomari/judge Nils Molin

ROP/BOB Goldfellow Sweet Leaf

VSP/BOS Goldenpal Dreamcatcher

urokset/dogs

PU/BD 1 cacib Goldfellow Sweet Leaf

PU/BD 2 res cacib Zampanzar Sweet Seconds

PU/BD 3 Thanks Again Charlie Brown

PU/BD 4 sert/cac Vofcit´s Bruce Allmiighty

nartut/bitches

PN/BB 1 sert/cac cacib Goldenpal Dreamcatcher

PN/BB 2 res sert, res cacib  Let Me Love You Brdske Zlato

PN/BB 3 Goldfellow Aquamarine

PN/BB 4 Gladtail Written In Stars

24.2.2019 Nurmes RN

Nurmes 24.02.2019 Group Show
Judge: Irina Poletaeva

ROP/BOB Thanks Again Charlie Brown   RYP 3
VSP/BOS  Goldenrush Evening Star

PU/BD 1 Thanks Again Charlie Brown

PU/BD 2, sert/CAC Mackenzie Gray Dayton Iz Doliny Grez

PU/BD 3 res sert/-CAC Pearl Of Hunters Double Life

PU/BD 4 Greenhill’s Wild Angel

PN/BB 1  sert/cac Goldenrush Evening Star

PN/BB 2 res-CAC Excellents Of Hunters Maghera

PN/BB 3  Let Me Love You Brdske Zlato

PN/BB 4 Kapplandet’s Lulu Wang

BOB Puppy Goldenrush Kiss My Lips Baby

BOB, BIS-3 veteran Golden Marleen’s eliot ness
BOS veteran Goldfellow Aquamarine

BOB breeder: Kennel Goldfellow

Kaikki tulokset ovat epävirallisia ja perustuvat sivuston toimittajien saamiin tietoihin. Jos tiedoissa on puutteita tai virheitä, ilmoittakaa niistä sivuston toimittajille.