Kansainväliset näyttelyt ulkomailla 2016 Ι Int shows abroad at 2016

Aika Maa Paikka Tuomari Viimeinen ilm.
Time Country Place Judge Last day to enter
Tammikuu | January
30.1.16 Liettua Kaunas Cathy Delmar, Irlanti
31.1.16 Liettua Kaunas Hans Poelaars, Alankomaat
Helmikuu | February
6.-7.2.16 Viro Tallinna Tanya Ahlman-Stockmari 6.1.16
Maaliskuu | March
5.3.16 Liettua Vilna “Liettuan Voittaja 2016 Weron Grzegorz, Puola 20.11./20.12./25.1.2016
6.3.16 Liettua Vilna Joakim Ohlsson, Ruotsi 20.11./20.12./25.1.2016
11.3.16 Englanti Birmingham, Crufts H. Lambshead, UK (urokset) & S. Goodwin, UK (nartut)
19.3.16 Latvia Riika Alberto Cuccilato, Italia 2.2.16
20.3.16 Latvia Riika Vilmoš Kardoš, Unkari 2.2.16
Huhtikuu | April
16.-17.4.16 Viro Tallinna “Tallinnan Voittaja 2016 Péter Harsányi, Unkari 12.1./8.3./23.3.16
Toukokuu | May
28.5.16 Liettua Moletai Sergio Scarpellini, Italia 13.3./10.4./24.4.16
29.5.16 Liettua Moletai Natalya Drovossekova, Kazakstan  13.3./10.4./24.4.16
Kesäkuu | June
4.-5.6.16 Viro Tallinna “Viron Voittaja 2016 Siv Sandø, Norja 9.2./3.5./10.5.16
11.-12.6.16 Latvia Riika “Latvian Voittaja 2016 Tamas Jakkel, Unkari 7.4./10.5./13.5.16
25.6.16 Venäjä Moskova “Maailman Voittaja 2016 Karl P. Reisinger, Itävalta (urokset), Damir Skok, Kroatia (nartut) 31.1./31.3./30.4/15.5.
Heinäkuu | July
9.7.16 Viro Pärnu Beata Petkevika, Latvia 13.3./15.5./29.5./5.6.16
10.7.16 Viro Pärnu Ingrid Hein, Viro 13.3./15.5./29.5./5.6.16
30.7.16 Latvia Ādaži Olga Dolešova, Tsekki 30.4./31.5./30.6./5.7.
Elokuu | August
5.8.16 Liettua Drunskininkai Manuel Torres Delicado
6.8.16 Liettua Drunskininkai Luis Manuel Catalan
7.8.16 Liettua Drunskininkai Augustin Ionesku
20.8.16 Viro Tallinna
21.8.16 Viro Tallinna
26.-28.8.2016 Belgia Bryssel “Euroopan Voittaja 2016  S. Jarmer, Itävalta (nartut) & A.B. Waskaas, Norja (urokset)  1.3./1.5./21.7.16
Syyskuu | September
Lokakuu | October
19.-20.10.2016 Norja Lillestrom “Norjan Voittaja 2016 Rune Fagerström 17.10./31.10.2016
Marraskuu | November
5.11.16 Tanska Herning “Tanskan Voittaja 2016 Ligita Zake, Latvia 3.10./10.10.16
6.11.16 Tanska Herning “Pohjoismaiden Voittaja 2016 Elisabeth Rhodin, Ruotsi 3.10./10.10.16
5.11.16 Viro Tartu
6.11.16 Viro Tartu
12.-13.11.16 Latvia Riika “Baltian Voittaja 2016  Sonia Kelveri-Philippou, Kreikka  9.9./6.10./9.10.
Joulukuu | December
3.-4.12.16 Ruotsi Tukholma “Ruotsin Voittaja 2016 Hannele Jokisilta (jun & vet), Ewa Nielsen (muut luokat ja ROP)
17.12.16 Liettua Vilna
18.12.16 Liettua Vilna

Kaikki tulokset ovat epävirallisia ja perustuvat sivuston toimittajien saamiin tietoihin. Jos tiedoissa on puutteita tai virheitä, ilmoittakaa niistä sivuston toimittajille.